تبلیغات

تعبیر خواب امامان معصوم (ع) – دیدن ائمه اطهار (ع) در خواب نشانه چیست

تعبیر خواب امامان معصوم (ع) – دیدن ائمه اطهار (ع) در خواب نشانه چیست

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی تعبیر خواب امامان معصوم (ع) – دیدن ائمه اطهار (ع) در خواب نشانه چیست را برای شما عزیزان قرار دادیم . معنی و مفهوم و تعبیر خواب امامان معصوم و اهل بیت (ع) و حضرت علی (ع) و تعبیر خواب امام حسن و امام حسین و زیارت امام علی علیه السلام و دیدن امام رضا …

عوامل زیادی هستند که در دیدن خواب می‌توانند تاثیر گذار باشند. استرس و اضطراب روزانه، حالات روحی و روانی فرد و … از جمله عواملی هستند که باعث دیدن رویاهای مختلفی می‌شوند.

اما خواب‌هایی که در مورد ائمه اطهار دیده می‌شوند چگونه تعبیر می‌گردند؟ آیا به راستی مواجه با یکی از اهل البیت پیامبر در خواب نیز به معنای دیدن آن حضرت است؟

آن چه که از روایات استفاده می شود این است که اگر کسی یکی از چهارده معصوم را در خواب ببیند واقعاً همان بزرگواران را دیده است. (به شرط آن که واقعاً چهره آنها را در خواب دیده باشد).

مرحوم حاجی نوری در کتاب دارالسلام، ج ۴، ۲۷۲ نظریات مختلفی در این زمینه نقل کرده است.

از جمع بندی مطالب ایشان می توان این گونه نتیجه گرفت که هر چند کسی که دارای اعتقادات درست است و در مورد پیامبر و ائمه آن گونه که بوده اند عقیده دارد اگر آنان را در خواب ببینید رؤیایش حقیقی است و شیطان به شکل آنان مجسم نمی شود، لکن این نمی تواند دلیل بر این باشد که خواب حجت باشد به این معنی که مبدأ برای تشریع حکم شرعی و ثبوت اصلی از اصول شرعی باشد.

خواب چون مربوط به عالم دیگر است می تواند دارای تعبیر و تأویل دیگری غیر از ظاهر آن باشد. بنابراین ظاهر آن نمی تواند مورد تمسک و عمل ما باشد. (لوح شیطان هیچ وقت نمیتواند به شکل امام معصوم ظاهر بشود اما مشکل ما اینجاست که اغلب ما امام معصوم ع را ندیده ایم اگه صورت نورانی در خواب ببینیم و صاحب صورت ادعا کنه که من امام زمان- علیه السلام- هستم، چگونه بفهمیم شیطان چون شیطانی که ادعای ربوبیت کرده، از کجا معلوم که ادعای نبوت و امامت نکند؟ پس اگه کسی در بیداری معصوم مانند امام زمان- علیه السلام- را ببیند و بعد همان فرد را در خواب ببیندو بشناسد خوابش صحیح است؛ اما اگه صورت ناشناسی را دید و این صورت ناشناس ادعای امامت کرد، تشخیص آن مشکل است؛ چون امام را قبلا ندیده است و شیطان می تواند ادعای دروغین بکند البته او نمی تواند به شکل امام و معصوم در بیاید؛ ولی همانگونه که ادعای ربوبیت کرد، میتواند ادعای امامت هم بکند

از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که می فرمایند:

من رآنی فی منامه فقد رآنی لأنّ الشیطان لا یتمثل فی صورتی و لا فی صوره أحد من أوصیائی.

هر کس مرا در خواب ببیند، (واقعاً) من را دیده است. همانا شیطان به صورت من و جانشینان من ظاهر و مجسم نمی‌شود.

علامه مجلسی در کتاب تعبیر خوابش می فرماید:

«دیدن پیامبر زادگان (که شامل ائمه معصومین نیز می‌شود) در خواب ده وجه دارد:

رحمت
عزت
نعمت
شرف
دولت
ظفر
سعادت
ریاست
قوّت
راحتی

تعبیر خواب دیدن امام علی (ع)

ابن سیرین می‌گوید:

اگر در خواب ببینی امام علی (ع) مهربان و شاد و خنده‌رو می‌باشد، تعبیرش این است که علم و کرامت و شجاعت و بخشندگی و سخاوت به دست می‌آوری. اگر ببینی حضرت علی (ع) در شهری زنده می‌باشد، در آنجا عدل و انصاف و تقوی بوجود می‌آید و ظلم و ستم از آن شهر برطرف می‌شود و «بدعتگذاران» در آنجا خوار و ذلیل می‌شوند، ولی خصومت و دشمنی با آن‌ها وجود دارد.

تعبیر خواب دیدار با حضرت فاطمه (س)

ابن سیرین می‌گوید:

اگر حضرت فاطمه (س) را ببینی، تعبیرش این است که باحیا و زاهد و پرهیزکار می‌شوی.

اگر در خواب ببینی حضرت فاطمه (س) شاد و خنده‌رو و مهربان می‌باشد، به این معنی است که مردم آن شهر علاقه‌مند به قرآن و کسب علم و انجام کارهای خیر می‌شوند و در آنجا خیر و برکت به وجود می‌آید.

تعبیر خواب دیدن امام حسن و حسین (ع)

ابن سیرین می‌گوید:

تعبیر دیدن امام حسن و امام حسین (ع) این است که با یکی از بزرگان یا شخصی ارتباط برقرار می‌کنی و از او خیر و منفعت به دست می‌آوری و سرانجام به درجه شهادت خواهی رسید.

**************************************************

(بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار