تبلیغات

تعبیر خواب سوره یونس و خواندن آن در خواب چیست؟

تعبیر خواب سوره یونس

سرویس سرگرمی – سوره یونس دهمین سوره قرآن است ودارای ۱۰۹ آیه است. این سوره همانطور که از آیاتش پیداست در مکه نازل شده و از سوره هایى است که نزول آن در اوایل بعثت بوده است. با توجه به آیات سوره یونس، نزول آن به صورت یکباره بوده است. سوره یونس در ترتیب نزول پنجاه و یکیمین سوره قرآن کریم است که پیش از آن سوره اسراء و پس از آن سوره هود نازل شده است. به طور کلی جابر مغربی مبنای تعبیر دیدن آیات قرآن کریم را تفسیر آن آیه می داند. برای مشاهده تعبیر خواب بر اساس حروف الفبا، حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید: تعبیر خواب

ج ث ت پ ب الف آ ز ر ذ د خ ح چ ظ ط ض ص ش س ژ ل گ ک ق ف غ ع ی ه و ن م تعبیر خواب سوره یونس ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سوره یونس را می‌خوانی، رزق و روزی تو گسترده می‌شود و کار تو به نتیجۀ مورد نظر می‌رسد.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: حیله و مکر کافران و کینه حسودان از تو دور می‌شود و بر دشمن غلبه می‌کنی. امام صادق (ع) می‌فرمایند: گفتار و کلام تو خوب و نیکو می‌شود. هدف نزول سوره یونس هدف از نزول سوره یونس عبارت است از تاکید مردم به التزام به توحید، و این تاکید را از راه بشارت و انذار انجام داده، گویا این سوره بعد از آنکه مشرکین، مساله وحى را انکار کردند و قرآن را سحر خواندند نازل شده، و ادعاى آنان را به این بیان رد کرده که: قرآن کتابى است آسمانى و نازل شده به علم خداى تعالى و آنچه از معارف توحید که در آن است از قبیل: وحدانیت خداى تعالى و علم و قدرت او و این که خلقت منتهى به او است و سنت‌هاى عجیبى که در خلقت عالم دارد و این که خلق همگى با اعمالشان به سوى او برمى گردند. آیات مشهور سوره یونس «قُلْ فَأْتُواْ بِسُورَةٍ مِّثْلِهِ وَ ادْعُواْ مَنِ اسْتَطَعْتُم مِّن دُونِ اللَّهِ إِن کنتُمْ صَادِقِین» (آیه ۳۸)
بگو اگر راست می‌گویید، جز خدا هر که را که می‌توانید به یاری بخوانید و سور‌های همانند آن بیاورید». «وَ مَا یتَّبِعُ أَکثرَُهُمْ إِلَّا ظَنًّا إِنَّ الظَّنَّ لَا یغْنی مِنَ الحَْقّ شَیا» (آیه ۳۶)
و بیشتر آنان جز از گمان و ظن پیروی نمی‌کنند، یقیناً گمان به هیچوجه انسان را از حق بی‌نیاز نمی‌کند. «وَ آخِرُ دَعْواهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ» (آیه ۱۰)
و پایان دعایشان این است: سپاس خدای را، آن پروردگار جهانیان».

خوانندگان گرامی می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین صفحه با دیگران به اشتراک گذارند.

منابع: تعبیرستان/ دانشنامه اسلامی اهل البیت علیهم السلام/ ویکی شیعه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار