تبلیغات

تعبیر خواب سوره هود – خواندن سوره هود در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب سوره هود - خواندن سوره هود در خواب چه تعبیری دارد؟

سرویس سرگرمی – بر طبق گفته بیشتر مفسرین: تمامى این سوره در مکه نازل شده و مکى است ولى قتاده گفته: تنها یک آیه آن یعنى آیه «أَقِمِ الصَّلاةَ طَرَفَیِ النَّهارِ…» در مدینه نازل شده است. این سوره در ترتیب مصحف یازدهمین سوره و در ترتیب نزول پنجاه و دومین سوره قرآن کریم است که پیش از آن سوره یونس و پس از آن سوره یوسف نازل شده است. سوره هود دارای ۱۲۳ آیه است. جابر مغربی در رابطه با دیدن آیات قرآن در خواب می‌گوید: اگر در خواب هر آیه‌ای که خوانده باشی، تفسیر آن آیه، تعبیر خواب تو می‌باشد. بنابراین می‌توان از تفاسیر و مفاهیم سوره‌ها و آیات مختلف به فضای کلی خواب پی برد.

برای مشاهده تعبیر خواب بر اساس حروف الفبا، حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید: تعبیر خواب

ج ث ت پ ب الف آ ز ر ذ د خ ح چ ظ ط ض ص ش س ژ ل گ ک ق ف غ ع ی ه و ن م تعبیر خواب سوره هود ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سورۀ هود را می‌خوانی، خیلی به مسافرت خواهی رفت و در جوانی رنج و زحمت زیادی می‌کشی و بالاخره به خواسته قلبی خودت می‌رسی. ابراهیم کرمانی می‌گوید: در برابر زحمتی که کشیده‌ای بزرگی و عظمت به دست می‌آوری و همچنین امانت‌دار می‌شوی. امام صادق (ع) می‌فرمایند: خوش قول می‌شوی و به وعده‌هایت وفا می‌کنی و امانت‌دار خواهی شد. هدف از نزول سوره هود این سوره همه معارف قرآنى را نخست در این چهار آیه اول بطور اجمال ذکر نموده، سپس در طول سوره به تفصیل آن مى‌پردازد، البته آن تفصیل را در قالب انذار و تبشیر ریخته، انذار و تبشیرى که با ذکر سنت جارى خدا در بندگان و ایراد اخبار امتهاى گذشته و داستان اقوام نوح و هود و صالح و لوط و شعیب و موسى، و سرنوشتى که استکبار از پذیرفتن دعوت الهى و نیز افساد در زمین و اسراف در این فساد انگیزى دارد صورت گرفته، و نیز به توصیف وعده‌هاى الهى براى مؤمنین و صاحبان اعمال صالح و توصیف تهدیدهایى که خدا به طبقه کفار و تکذیبگران آیاتش داده پرداخته و در خلال این مسائل امور دیگرى از معارف الهى راجع به توحید، نبوت و معاد نیز خاطر نشان شده است. آیات ابتدایی سوره هود بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
به نام خدای بخشاینده مهربان

الَر کِتَابٌ أُحْکِمَتْ آیَاتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِن لَّدُنْ حَکِیمٍ خَبِیرٍ (۱)
الف.، لام، را کتابی است با آیاتی، استوار و روشن از جانب حکیمی آگاه (۱)

أَلاَّ تَعْبُدُواْ إِلاَّ اللّهَ إِنَّنِی لَکُم مِّنْهُ نَذِیرٌ وَبَشِیرٌ (۲)
که جز خدای یکتا را نپرستید، من از جانب او بیم دهنده شما و نیز مژده دهنده‌ای برای شما هستم (۲) وَأَنِ اسْتَغْفِرُواْ رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَیْهِ یُمَتِّعْکُم مَّتَاعًا حَسَنًا إِلَى أَجَلٍ مُّسَمًّى وَیُؤْتِ کُلَّ ذِی فَضْلٍ فَضْلَهُ وَإِن تَوَلَّوْاْ فَإِنِّیَ أَخَافُ عَلَیْکُمْ عَذَابَ یَوْمٍ کَبِیرٍ (۳)
و نیز از پروردگارتان آمرزش بخواهید و به درگاهش توبه کنید، تا شما را، از رزقی نیکو تا آنگاه که مقرر است برخورداری دهد و هر شایسته انعامی را نعمت دهد و اگر رویگردان شوید، بر شما از عذاب روز بزرگ بیمناکم (۳) و… خوانندگان گرامی می‌توانند نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین صفحه با دیگر کاربران به اشتراک گذارند. منابع: تعبیرستان/دانشنامه اسلامی اهل البیت علیهم السلام/ ویکی شیعه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار