تبلیغات

چگونه عادت های بد را به سادگی ترک کنیم؟چگونه عادت های بد را به سادگی ترک کنیم؟ترک عادت های بد ، روش های ترک عادت های بد
عادت های بد اغلب به دلیل استرس و خستگی ایجاد می شود پس اگر می خواهید عادات بد خود را ترک کنید ابتدا باید علت آن را درمان کنید.


چگونه می توان یک عادت بد را شکست و ترک کرد و آن را با یک گزینه خوب تعویض کرد؟

نگاهی به خودتان بیاندازید. ببینید چند عادت بد را می توانید در خصوص خودتان برشمرید؟ مطمئناً همین که قصد خواندن این مقاله را کرده اید، یعنی عاداتی هستند که می خواهید از شرشان خلاص شوید و آن را با نمونه های بهتری جایگزین کنید. عادت های بد، زندگی شما را مختل می کنند و از رسیدن به اهدافتان جلوگیری می کنند ، آن ها سلامت شما را به خطر می اندازند - هم ذهنی و هم فیزیکی و زمان و انرژی شما را هدر می دهند.ترک عادت های بد

پس چرا ما هنوز هم آن ها را انجام می دهیم؟ و مهم تر از همه اینکه آیا کاری هست که بتوانید در مورد آن انجام دهید؟ چطور می توان رفتارهای بد خود را حذف کرد و به جای آنها عادات خوب پیدا کنید؟ چه چیزی باعث عادات بد می شود؟


ترک عادت های بد


 برای از بین بردن عادت های بد چه باید کرد؟
اکثر عادات بد شما توسط دو چیز ایجاد می شوند:

استرس و بی حوصلگی.


اغلب اوقات، عادات بد، تنها راه مقابله با استرس و خستگی هستند. همه چیز از گاز گرفتن ناخن های شما برای خرج کردن هزینه های خرید در هر هفته برای هدر دادن زمان در اینترنت می تواند یک واکنش ساده به استرس و ملالت باشد.


اما نباید این طور باشد. شما می توانید راه های جدید و سالمی را برای مقابله با استرس و خستگی یاد بگیرید و جایگزین عادات بدتان کنید. البته گاهی اوقات استرس یا خستگی که روی سطح است در حقیقت ناشی از مسائل عمیق تر است. این مسائل می تواند سخت باشد و در مورد آن فکر کنید، اما اگر در مورد ایجاد تغییراتی جدی هستید پس باید با خودتان صادق باشید.


آیا باورها و دلایل خاصی وجود دارند که در پشت عادت های بدتان قرار دارند؟

آیا چیزی عمیق تر از این وجود دارد - یک ترس، یک رویداد، یا یک عقیده محدود کننده - که باعث می شود به چیزی که برای شما بد است ادامه دهید؟


تشخیص علل عادات بد شما برای غلبه بر آن ها مهم است. شما باید یک عادت بد را حذف کنید، آن را جایگزین کنید. تمام عادت هایی که شما در حال حاضر دارید - خوب یا بد - به یک دلیلی در زندگی شما وجود دارد. به نوعی، این رفتارها برای شما مفید هستند، حتی اگر به روش های دیگری برای شما بد باشند.


بعضی اوقات این منفعت زیستی است مانند سیگار کشیدن یا مواد مخدر. گاهی اوقات احساسی مانند آن زمانی است که در رابطه ای که برای شما بد است بمانید. و در بسیاری از موارد، عادت بد شما یک روش ساده برای مقابله با استرس است.


عادات بد و استرس


استرس و خستگی علت ایجاد عادت های بد 

برای مثال، ناخن های خود را گاز بگیرید، موهای خود را بکشید، به پاهای خود ضربه بزنید و یا فک تان را به هم بزنید. این "مزایا" و یا دلایل گسترش عادات بد کوچکی هستند.


به عنوان مثال، به محض این که روی کامپیوترتان کلیک کنید ،ممکن است به شما احساس متصل بودن کند. همزمان با نگاه کردن به تمام این ایمیل ها، بهره وری شما را از بین می برد، توجه شما را به هم تقسیم می کند و استرس شما را از بین می برد.


اما چنانچه در بخش سبک زندگی نمناک گفته ایم این باعث می شود که شما احساس کنید که "گم شده" هستید … و بنابراین دوباره این کار را انجام دهید.


از آنجا که عادت های بد نوعی از مزایای زندگی شما را فراهم می کنند، بسیار دشوار است که آن ها را حذف کنید. (به همین دلیل است که توصیه ساده ای مانند "توقف انجام کار" به ندرت کار می کند). در عوض، شما باید یک عادت بد را با یک عادت جدید جایگزین کنید که مزایای مشابهی را دارد.


به عنوان مثال، اگر زمانی که استرس دارید سیگار بکشید، برنامه "توقف سیگار کشیدن" وقتی که برایتان اتفاق می افتد، برنامه خوبی نیست. در عوض، شما باید راه دیگری برای مقابله با استرس و قرار دادن این رفتار جدید به جای سیگار کشیدن داشته باشید.


به عبارت دیگر، عادت های بد به نیازهای خاصی در زندگی شما رسیدگی می کنند. و به همین دلیل بهتر است عادات بد خود را با رفتار سالم تر جایگزین کنید که همان نیاز را برطرف می کند.


اگر انتظار داشته باشید که به سادگی عادات بد را بدون جایگزین کردن آن ها قطع کنید، پس شما باید نیازهای مشخصی داشته باشید که برآورده نشده و به سختی به روتین خود پایبند باشید " فقط برای مدت طولانی این کار را انجام دهید.


جایگزین عادات بد


مقابله با استرس برای جایگزینی و ترک عادت های بد
چگونه می توان یک عادت بد را شکست؟

در این بخش از نمناک چند ایده دیگر برای شکستن عادات بد وجود دارد:


یک جایگزین برای عادت بد خود انتخاب کنید:


شما باید قبل از زمانی که با استرس یا خستگی که عادت بد شما را تحریک می کند، روبرو شوید و عکس العمل نشان دهید، یک برنامه داشته باشید. زمانی که نیاز به سیگار پیدا می کنید چه کار خواهید کرد؟ (مثال:تمرینات تنفسی به جای آن) چه کار می کنید وقتی که فیس بوکتان شما را صدا می زند تا در آن گشتی بزنید؟ (مثال:نوشتن یک جمله برای کار) هر چه که باشد و هر کاری که با آن سر و کار دارید، باید برای کاری که به جای عادت بد خود انجام می دهید یک برنامه داشته باشید.


با فردی مثبت اندیش جفت شوید:


هر چند وقت یک بار در حریم خصوصی خود می خواستید رژیم بگیرید؟ یا شاید می خواستید "سیگار کشیدن را ترک کنید"؟ … اما نتوانستید؟ (به این ترتیب کسی شاهد شکست شما نخواهد بود، درست است؟) به جای آن، با یک نفر همراه شوید و همیشه با او باشید.


هر دوی شما می توانید یکدیگر را مسئول نگه دارید و پیروزی های خود را با هم جشن بگیرید. دانستن اینکه شخص دیگری انتظار دارد شما بهتر باشید، یک محرک قدرتمند است. اطراف خود را با افرادی پر کنید که در مسیر زندگی شما زندگی می کنند.شما نیاز دارید که دوستان قدیمی خود را پیدا کنید.


ترک عادت های بد با دیگران


ترک عادت های بد با همراهی فرد دیگر

تا جایی که ممکن است محرک ها را دور کنید:


اگر کوکی را وقتی در خانه هستید می خورید، پس آن ها را دور بریزید. اگر اولین کاری که بعد از نشستن روی مبل انجام می دهید، برداشتن کنترل تلویزیون است، پس ریموت را در یک کمد در یک اتاق متفاوت پنهان کنید.


خودتان را راحت تر کنید تا عادات بد را با اجتناب از چیزهایی که باعث آن ها می شوند، دور کنید. در حال حاضر، محیط شما عادت بد و عادت های خوب شما را سخت تر می کند. محیط خود و نتیجه را تغییر دهید.


خودتان را در نظرتان مجسم کنید که موفق شده اید:


به خودتان نگاه کنید سیگار را دور بیندازید و یا غذای سالم بخرید و یا زود بیدار شوید. این عادت بد چیزی است که شما به دنبال شکستن آن هستید، خود را تجسم کنید که آن را خرد کرده اید، لبخند بزنید و از موفقیت خود لذت ببرید.


برای ساخت یک هویت جدید به خودتان نگاه کنید:


شما نیاز دارید که شخص دیگری باشید، فقط باید به گذشته تان برگردید. بنابراین اغلب ما فکر می کنیم که برای شکستن عادات بد، باید به یک فرد کاملاً جدید تبدیل شویم. حقیقت این است که شما در حال حاضر آن را در ذهن خود دارید که فردی بدون عادت های بد شما باشید.


در واقع، خیلی بعید است که این عادت های بد را تمام زندگی خود داشته باشید. شما باید سیگار کشیدن را ترک کنید، فقط باید به فرد غیر سیگاری برگردید. شما نیاز دارید که به یک فرد سالم تبدیل شوید، فقط باید به سلامتی خود باز برگردید. قطعاً می توانید این کار را دوباره انجام دهید.


از کلمه "اما" برای غلبه بر نفس منفی استفاده کنید:


یک نکته در مورد مبارزه با عادات بد این است که این راحت است که قضاوت کنید که خوب عمل نکردید. هر بار که از خواب بیدار می شوید یا اشتباهی می کنید، به راحتی می توانید به خودتان بگویید که چقدر می توانید روی آن بمانید.


هر وقت که این اتفاق می افتد جمله را با "اما" تمام کنید. " من چاق و بد شکل هستم، اما می توانم چند ماه دیگر خوب شوم." او گفت:" من احمق هستم و هیچ کس به من احترام نمی گذارد، اما من برای توسعه یک مهارت ارزشمند تلاش می کنم." " من بازنده هستم، اما همه انسان ها برخی اوقات شکست می خورند."


برای شکست برنامه ریزی کنید:


همه ما گاه و بیگاه این اتفاق ها برایمان می افتد. وقتی شما در چیزی خراب کاری می کنید، ورزش نمی کنید، غذاهای بد می خورید و یا زیاد می خوابید، باعث می شود که فرد بدی شوید پس به جای اینکه اشتباه کنید، برای آن برنامه ریزی کنید.


همه ما از مسیر خارج می شویم، چیزی که مجریان برتر را از بقیه جدا می کند این است که به سرعت به مسیر خود برمی گردند. اگر به دنبال اولین قدم برای شکستن عادات بد هستید، پیشنهاد می کنیم که با آگاهی شروع کنید.


عادت کردن به احساس های بد و عادات بد، آسان است. شما ممکن است احساس گناه کنید و یا وقت خود را صرف فکر کردن در مورد این که چه می خواهید بکنید... اما این افکار شما را از اتفاق واقعی خارج می کنند. در عوض، آگاهی است که به شما نشان می دهد چگونه واقعاً تغییر را ایجاد کنید.چه زمانی عادت بد شما واقعاً اتفاق می افتند؟
هر روز چند بار این کار را انجام می دهید؟
کجا هستید؟
با چه شخصی هستید؟
چه چیزی رفتارتان را تحریک می کند و باعث می شود که شروع شود؟

تنها پی گیری این مسائل، شما را از رفتار آگاه خواهد کرد و چندین ایده برای متوقف کردن آن به شما خواهد داد.


راه ساده ای برای شروع داشته باشید:


این که چند بار در روز عادت های بد خود را دنبال کنید. یک تکه کاغذ و یک خودکار در جیب خود بگذارید. هر بار که عادت بد شما اتفاق می افتد، آن را روی کاغذ خود یادداشت کنید. در پایان روز تمام علامت های بد را بشمارید و ببینید که کل آنها چند تا هستند.


در ابتدا هدف تان این است که خودتان قضاوت کنید یا در مورد انجام کاری ناسالم و بی ثمر احساس گناه کنید:


تنها هدف این است که بدانید چه زمانی اتفاق می افتد و هر چند وقت یک بار. با آگاه بودن آن را از سر خود دور کنید. سپس می توانید ایده ها را در این مقاله اجرا کنید و عادت بد خود را بشکنید.


شکستن عادات بد مستلزم زمان و تلاش است، اما بیشتر آن پشت کار را به همراه دارد:


بسیاری از افرادی که عادت های بد را رها می کنند، قبل از اینکه کار را انجام دهند، چندین بار تلاش می کنند و شکست می خورند. ممکن است شما موفقیتی نداشته باشید، اما این به این معنی است که شما نمیتوانید این کار را انجام دهید.


اگر می خواهید ایده های عملی بیشتری برای نحوه ایجاد عادات جدید (و شکستن عادات بد) داشته باشید، عادات های خود را چک کنید که به شما نشان خواهند داد که چگونه تغییرات کوچک در عادات می توانند منجر به نتایج قابل توجه شوند.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

 • تعبیر خواب حاملگی از نظر حضرت یوسف

  تعبیر خواب حاملگی تعبیر خواب حاملگی ، از نظر حضرت یوسف مادر خود و دیگران ابن سیرین و نزدیکان همگی در سایت تعبیر خواب.امیدواریم این مطلب که...

 • تعبیر خواب موی بلند از نظر امام صادق

  تعبیر خواب مو تعبیر خواب مو ، بلند و امام صادق و حضرت یوسف و موی مرده و عورت همگی در سایت تعبیر خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم...

 • تعبیر خواب موش در خانه چیست؟

  تعبیر خواب موش تعبیر خواب موش ، در خانه چیست و گازت بگیره و موش سیاه حضرت یوسف همگی در سایت تعبیر خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم...

 • تعبیر خواب سگ از نظر حضرت یوسف

  تعبیر خواب سگ تعبیر خواب سگ ، قهوه ای روشن دنبالت باشه و تعبیر خواب سگ سیاه حضرت یوسف همگی در سایت تعبیر خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل...

 • تعبیر خواب تاول روی دست

  تعبیر خواب تاول روی دست تعبیر خواب تاول روی دست ، معنی دیدن تاول روی دست در خواب چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب که حاصل...

 • تعبیر خواب آبله مرغان در بدن

  تعبیر خواب آبله مرغان در بدن تعبیر خواب آبله مرغان در بدن ، معنی دیدن آبله مرغان در بدن در خواب چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم...

 • تعبیر دیدن داس در خواب

  تعبیر دیدن داس در خواب تعبیر دیدن داس در خواب ، معنی دیدن داس در خواب های ما چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب که حاصل...

 • تعبیر خواب سرشیر خوردنی

  تعبیر خواب سرشیر خوردنی تعبیر خواب سرشیر خوردنی ، معنی دیدن سرشیر خوردنی در خواب های ما چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب...

 • تعبیر خواب خامه شکلاتی

  تعبیر خواب خامه شکلاتی تعبیر خواب خامه شکلاتی ، معنی دیدن خامه شکلاتی در خواب های ما چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب که...

 • تعبیر خواب حباب رنگی

  تعبیر خواب حباب رنگی تعبیر خواب حباب رنگی ، معنی دیدن حباب رنگی در خواب های ما چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب که حاصل...

 • تعبیر خواب تابوت مرده

  تعبیر خواب تابوت مرده تعبیر خواب تابوت مرده ، معنی دیدن تابوت مرده در خواب های ما چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب که...

 • تعبیر خواب احترام نظامی

  تعبیر خواب احترام نظامی تعبیر خواب احترام نظامی ، معنی دیدن احترام نظامی در خواب های ما چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب...

 • تعبیر خواب بند ناف

  تعبیر خواب بند ناف تعبیر خواب بند ناف ، معنی دیدن بند ناف در خواب های ما چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش...

 • تعبیر خواب سکته قلبی مادر

  تعبیر خواب سکته قلبی مادر تعبیر خواب سکته قلبی مادر ، معنی دیدن سکته قلبی مادر در خواب چیست همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب...

 • تعبیر خواب ابن سیرین زگیل

  تعبیر خواب ابن سیرین زگیل تعبیر خواب ابن سیرین زگیل ، امام صادق و حضرت یوسف و منوچهر مطیعی همگی در  سایت تعبیر خواب .امیدواریم این مطلب که...

 • تعبیر خواب فرار از اتش از ابن سیرین

  تعبیر خواب فرار از اتش از ابن سیرین با تعبیر خواب آتش، تعبیر خواب آتش از منظر ابن سیرین، تعبیر خواب آتش گرفتن خانه، دیدن آتش به همراه دود در...

 • تعبیر خواب بوقلمون حضرت یوسف

  تعبیر خواب بوقلمون حضرت یوسف تعبیر خواب بازو تعبیر خواب بازوی ورم کرده/تعبیر خواب بازو به روایت از حضرت صادق ۰۷ مهر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه گلدوزی با...

 • تعبیر خواب جوجه فنچ از ابن سیرین

  تعبیر خواب جوجه فنچ از ابن سیرین ستاره | سرویس سرگرمی – دیدن جوجه در خواب نتیجه و محصول کارهایی است که بیننده خواب انجام داده است. البته برخی...

 • تعبیر خواب بستن زیپ از امام جعفر صادق

  تعبیر خواب بستن زیپ از امام جعفر صادق سلام: تو خواب دیدم که مادرم خیلی خوشحال به خونه اومد و من از دیدن مادرم خیلی تعجب کردم ،(چونکه توی خواب...

 • تعبیر خواب کامل خانه قبلی

  تعبیر خواب کامل خانه قبلی ديدن خانة قديمي خود در خواب ، نشانة آن است كه اخباري به دستتان مي رسد كه. من در خواب دیدم دیوار حیاط خانه قبلی مان...

 • تعبیر خواب کامل حلقه الماس

  تعبیر خواب کامل حلقه الماس اگر خواب ببینید در کیف پولتان پر از الماس و اسکناس‌های نو است، علامت آن است که معاشرینی خواهید داشت که شعارشان در...

 • تعبیر خواب کامل حیوان کرگدن

  تعبیر خواب کامل حیوان کرگدن تعبیر دیدن کرگدن در خواب چیست؟ گاهی اوقات در خواب هایمان حیواناتی را میبینیم که ممکن است هیچگاه آنها را از نزدیک...

 • تعبیر خواب حمله مار زرد به روایت اهل سنت

  تعبیر خواب حمله مار زرد به روایت اهل سنت تعبیر خواب مار یا دیدن مار در خواب همواره به عنوان یک خطر، تهدید یا دشمنی شناخته شده است. با تعبیر...