تبلیغات

چگونه عادت های بد را به سادگی ترک کنیم؟چگونه عادت های بد را به سادگی ترک کنیم؟ترک عادت های بد ، روش های ترک عادت های بد
عادت های بد اغلب به دلیل استرس و خستگی ایجاد می شود پس اگر می خواهید عادات بد خود را ترک کنید ابتدا باید علت آن را درمان کنید.


چگونه می توان یک عادت بد را شکست و ترک کرد و آن را با یک گزینه خوب تعویض کرد؟

نگاهی به خودتان بیاندازید. ببینید چند عادت بد را می توانید در خصوص خودتان برشمرید؟ مطمئناً همین که قصد خواندن این مقاله را کرده اید، یعنی عاداتی هستند که می خواهید از شرشان خلاص شوید و آن را با نمونه های بهتری جایگزین کنید. عادت های بد، زندگی شما را مختل می کنند و از رسیدن به اهدافتان جلوگیری می کنند ، آن ها سلامت شما را به خطر می اندازند - هم ذهنی و هم فیزیکی و زمان و انرژی شما را هدر می دهند.ترک عادت های بد

پس چرا ما هنوز هم آن ها را انجام می دهیم؟ و مهم تر از همه اینکه آیا کاری هست که بتوانید در مورد آن انجام دهید؟ چطور می توان رفتارهای بد خود را حذف کرد و به جای آنها عادات خوب پیدا کنید؟ چه چیزی باعث عادات بد می شود؟


ترک عادت های بد


 برای از بین بردن عادت های بد چه باید کرد؟
اکثر عادات بد شما توسط دو چیز ایجاد می شوند:

استرس و بی حوصلگی.


اغلب اوقات، عادات بد، تنها راه مقابله با استرس و خستگی هستند. همه چیز از گاز گرفتن ناخن های شما برای خرج کردن هزینه های خرید در هر هفته برای هدر دادن زمان در اینترنت می تواند یک واکنش ساده به استرس و ملالت باشد.


اما نباید این طور باشد. شما می توانید راه های جدید و سالمی را برای مقابله با استرس و خستگی یاد بگیرید و جایگزین عادات بدتان کنید. البته گاهی اوقات استرس یا خستگی که روی سطح است در حقیقت ناشی از مسائل عمیق تر است. این مسائل می تواند سخت باشد و در مورد آن فکر کنید، اما اگر در مورد ایجاد تغییراتی جدی هستید پس باید با خودتان صادق باشید.


آیا باورها و دلایل خاصی وجود دارند که در پشت عادت های بدتان قرار دارند؟

آیا چیزی عمیق تر از این وجود دارد - یک ترس، یک رویداد، یا یک عقیده محدود کننده - که باعث می شود به چیزی که برای شما بد است ادامه دهید؟


تشخیص علل عادات بد شما برای غلبه بر آن ها مهم است. شما باید یک عادت بد را حذف کنید، آن را جایگزین کنید. تمام عادت هایی که شما در حال حاضر دارید - خوب یا بد - به یک دلیلی در زندگی شما وجود دارد. به نوعی، این رفتارها برای شما مفید هستند، حتی اگر به روش های دیگری برای شما بد باشند.


بعضی اوقات این منفعت زیستی است مانند سیگار کشیدن یا مواد مخدر. گاهی اوقات احساسی مانند آن زمانی است که در رابطه ای که برای شما بد است بمانید. و در بسیاری از موارد، عادت بد شما یک روش ساده برای مقابله با استرس است.


عادات بد و استرس


استرس و خستگی علت ایجاد عادت های بد 

برای مثال، ناخن های خود را گاز بگیرید، موهای خود را بکشید، به پاهای خود ضربه بزنید و یا فک تان را به هم بزنید. این "مزایا" و یا دلایل گسترش عادات بد کوچکی هستند.


به عنوان مثال، به محض این که روی کامپیوترتان کلیک کنید ،ممکن است به شما احساس متصل بودن کند. همزمان با نگاه کردن به تمام این ایمیل ها، بهره وری شما را از بین می برد، توجه شما را به هم تقسیم می کند و استرس شما را از بین می برد.


اما چنانچه در بخش سبک زندگی نمناک گفته ایم این باعث می شود که شما احساس کنید که "گم شده" هستید … و بنابراین دوباره این کار را انجام دهید.


از آنجا که عادت های بد نوعی از مزایای زندگی شما را فراهم می کنند، بسیار دشوار است که آن ها را حذف کنید. (به همین دلیل است که توصیه ساده ای مانند "توقف انجام کار" به ندرت کار می کند). در عوض، شما باید یک عادت بد را با یک عادت جدید جایگزین کنید که مزایای مشابهی را دارد.


به عنوان مثال، اگر زمانی که استرس دارید سیگار بکشید، برنامه "توقف سیگار کشیدن" وقتی که برایتان اتفاق می افتد، برنامه خوبی نیست. در عوض، شما باید راه دیگری برای مقابله با استرس و قرار دادن این رفتار جدید به جای سیگار کشیدن داشته باشید.


به عبارت دیگر، عادت های بد به نیازهای خاصی در زندگی شما رسیدگی می کنند. و به همین دلیل بهتر است عادات بد خود را با رفتار سالم تر جایگزین کنید که همان نیاز را برطرف می کند.


اگر انتظار داشته باشید که به سادگی عادات بد را بدون جایگزین کردن آن ها قطع کنید، پس شما باید نیازهای مشخصی داشته باشید که برآورده نشده و به سختی به روتین خود پایبند باشید " فقط برای مدت طولانی این کار را انجام دهید.


جایگزین عادات بد


مقابله با استرس برای جایگزینی و ترک عادت های بد
چگونه می توان یک عادت بد را شکست؟

در این بخش از نمناک چند ایده دیگر برای شکستن عادات بد وجود دارد:


یک جایگزین برای عادت بد خود انتخاب کنید:


شما باید قبل از زمانی که با استرس یا خستگی که عادت بد شما را تحریک می کند، روبرو شوید و عکس العمل نشان دهید، یک برنامه داشته باشید. زمانی که نیاز به سیگار پیدا می کنید چه کار خواهید کرد؟ (مثال:تمرینات تنفسی به جای آن) چه کار می کنید وقتی که فیس بوکتان شما را صدا می زند تا در آن گشتی بزنید؟ (مثال:نوشتن یک جمله برای کار) هر چه که باشد و هر کاری که با آن سر و کار دارید، باید برای کاری که به جای عادت بد خود انجام می دهید یک برنامه داشته باشید.


با فردی مثبت اندیش جفت شوید:


هر چند وقت یک بار در حریم خصوصی خود می خواستید رژیم بگیرید؟ یا شاید می خواستید "سیگار کشیدن را ترک کنید"؟ … اما نتوانستید؟ (به این ترتیب کسی شاهد شکست شما نخواهد بود، درست است؟) به جای آن، با یک نفر همراه شوید و همیشه با او باشید.


هر دوی شما می توانید یکدیگر را مسئول نگه دارید و پیروزی های خود را با هم جشن بگیرید. دانستن اینکه شخص دیگری انتظار دارد شما بهتر باشید، یک محرک قدرتمند است. اطراف خود را با افرادی پر کنید که در مسیر زندگی شما زندگی می کنند.شما نیاز دارید که دوستان قدیمی خود را پیدا کنید.


ترک عادت های بد با دیگران


ترک عادت های بد با همراهی فرد دیگر

تا جایی که ممکن است محرک ها را دور کنید:


اگر کوکی را وقتی در خانه هستید می خورید، پس آن ها را دور بریزید. اگر اولین کاری که بعد از نشستن روی مبل انجام می دهید، برداشتن کنترل تلویزیون است، پس ریموت را در یک کمد در یک اتاق متفاوت پنهان کنید.


خودتان را راحت تر کنید تا عادات بد را با اجتناب از چیزهایی که باعث آن ها می شوند، دور کنید. در حال حاضر، محیط شما عادت بد و عادت های خوب شما را سخت تر می کند. محیط خود و نتیجه را تغییر دهید.


خودتان را در نظرتان مجسم کنید که موفق شده اید:


به خودتان نگاه کنید سیگار را دور بیندازید و یا غذای سالم بخرید و یا زود بیدار شوید. این عادت بد چیزی است که شما به دنبال شکستن آن هستید، خود را تجسم کنید که آن را خرد کرده اید، لبخند بزنید و از موفقیت خود لذت ببرید.


برای ساخت یک هویت جدید به خودتان نگاه کنید:


شما نیاز دارید که شخص دیگری باشید، فقط باید به گذشته تان برگردید. بنابراین اغلب ما فکر می کنیم که برای شکستن عادات بد، باید به یک فرد کاملاً جدید تبدیل شویم. حقیقت این است که شما در حال حاضر آن را در ذهن خود دارید که فردی بدون عادت های بد شما باشید.


در واقع، خیلی بعید است که این عادت های بد را تمام زندگی خود داشته باشید. شما باید سیگار کشیدن را ترک کنید، فقط باید به فرد غیر سیگاری برگردید. شما نیاز دارید که به یک فرد سالم تبدیل شوید، فقط باید به سلامتی خود باز برگردید. قطعاً می توانید این کار را دوباره انجام دهید.


از کلمه "اما" برای غلبه بر نفس منفی استفاده کنید:


یک نکته در مورد مبارزه با عادات بد این است که این راحت است که قضاوت کنید که خوب عمل نکردید. هر بار که از خواب بیدار می شوید یا اشتباهی می کنید، به راحتی می توانید به خودتان بگویید که چقدر می توانید روی آن بمانید.


هر وقت که این اتفاق می افتد جمله را با "اما" تمام کنید. " من چاق و بد شکل هستم، اما می توانم چند ماه دیگر خوب شوم." او گفت:" من احمق هستم و هیچ کس به من احترام نمی گذارد، اما من برای توسعه یک مهارت ارزشمند تلاش می کنم." " من بازنده هستم، اما همه انسان ها برخی اوقات شکست می خورند."


برای شکست برنامه ریزی کنید:


همه ما گاه و بیگاه این اتفاق ها برایمان می افتد. وقتی شما در چیزی خراب کاری می کنید، ورزش نمی کنید، غذاهای بد می خورید و یا زیاد می خوابید، باعث می شود که فرد بدی شوید پس به جای اینکه اشتباه کنید، برای آن برنامه ریزی کنید.


همه ما از مسیر خارج می شویم، چیزی که مجریان برتر را از بقیه جدا می کند این است که به سرعت به مسیر خود برمی گردند. اگر به دنبال اولین قدم برای شکستن عادات بد هستید، پیشنهاد می کنیم که با آگاهی شروع کنید.


عادت کردن به احساس های بد و عادات بد، آسان است. شما ممکن است احساس گناه کنید و یا وقت خود را صرف فکر کردن در مورد این که چه می خواهید بکنید... اما این افکار شما را از اتفاق واقعی خارج می کنند. در عوض، آگاهی است که به شما نشان می دهد چگونه واقعاً تغییر را ایجاد کنید.چه زمانی عادت بد شما واقعاً اتفاق می افتند؟
هر روز چند بار این کار را انجام می دهید؟
کجا هستید؟
با چه شخصی هستید؟
چه چیزی رفتارتان را تحریک می کند و باعث می شود که شروع شود؟

تنها پی گیری این مسائل، شما را از رفتار آگاه خواهد کرد و چندین ایده برای متوقف کردن آن به شما خواهد داد.


راه ساده ای برای شروع داشته باشید:


این که چند بار در روز عادت های بد خود را دنبال کنید. یک تکه کاغذ و یک خودکار در جیب خود بگذارید. هر بار که عادت بد شما اتفاق می افتد، آن را روی کاغذ خود یادداشت کنید. در پایان روز تمام علامت های بد را بشمارید و ببینید که کل آنها چند تا هستند.


در ابتدا هدف تان این است که خودتان قضاوت کنید یا در مورد انجام کاری ناسالم و بی ثمر احساس گناه کنید:


تنها هدف این است که بدانید چه زمانی اتفاق می افتد و هر چند وقت یک بار. با آگاه بودن آن را از سر خود دور کنید. سپس می توانید ایده ها را در این مقاله اجرا کنید و عادت بد خود را بشکنید.


شکستن عادات بد مستلزم زمان و تلاش است، اما بیشتر آن پشت کار را به همراه دارد:


بسیاری از افرادی که عادت های بد را رها می کنند، قبل از اینکه کار را انجام دهند، چندین بار تلاش می کنند و شکست می خورند. ممکن است شما موفقیتی نداشته باشید، اما این به این معنی است که شما نمیتوانید این کار را انجام دهید.


اگر می خواهید ایده های عملی بیشتری برای نحوه ایجاد عادات جدید (و شکستن عادات بد) داشته باشید، عادات های خود را چک کنید که به شما نشان خواهند داد که چگونه تغییرات کوچک در عادات می توانند منجر به نتایج قابل توجه شوند.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

 • تعبیر خواب دستشویی کودک

  تعبیر خواب مدفوع ، خوردن مدفوع نوزاد و بچه + شستن مدفوع دیگران بارونک تعبیر خواب مدفوع تعبیر دیدن مدفوع در خواب چیست؟ تعبیر دیدن...

 • تعبیر خواب حاملگی + تعبیر خواب حاملگی دختر مجرد و دختر باکره

  تعبیر خواب حاملگی دختر مجرد دختر باکره خودم مادر مرد سماتک حاملگی و بارداری در خواب به گفته معبرین کهن و قدیمی نشانه...

 • تعبیر خواب کتاب بزرگ

  تعبیر خواب کتاب و خواندن کتاب و کتابخانه، کتاب هدیه گرفتن و خواب کتاب از جمله خواب های رایجی است که تعبیرهای مختلفی از عالمان...

 • تعبیر خواب شورت زنانه (لباس زیر زنانه)

  تعبیر خواب شورت زنانه (لباس زیر زنانه) | ستاره با تعبیر خواب لباس زنانه ، تعبیر خواب لباس زیر زنانه ، تعبیر خواب شورت زنانه و...

 • تعبیر خواب گم شدن حلقه

  تعبیر خواب حلقه ازدواج | ستاره تعبیر خواب گم کردن و پیدا کردن حلقه ازدواج. لوک اویتنهاو آنلی بیتون می‌گوید: دیدن حلقه شکسته در...

 • تعبیر خواب سس و سس مایونز

  تعبیر خواب سس و سس مایونز | ستاره با تعبیر خواب سس ، تعبیر خواب سس مایونز ، تعبیر خواب سس تند ( سس فلفل) و تعبیر خواب سس در رنگ...

 • تعبیر خواب دیدن کباب در خواب

  تعبیر خواب کباب | تعبیر خوردن کباب در خواب از نظر معبران بزرگ مطیعی تهرانی درباره تعبیر خواب کباب می گوید خوردن کباب گوشت گاو در...

 • تعبیر خواب شاهرگ

  تعبیر خواب رگ و رگ زدن (رگ گشاد کردن) | ستاره با تعبیر خواب رگ دست، تعبیر خواب رگ زدن، تعبیر خواب رگ گشاد کردن تعبیر خواب شاهرگ...

 • تعبیر خواب کتک زدن دیگری

  تعبیر خواب کتک خوردن تعبیر خواب کتک زدن مجله اینترنتی ستاره ستاره | سرویس سرگرمی کتک خوردن یا سیلی خوردن در خواب را معبرین...

 • تعبیر خواب کیف

  تعبیر خواب کیف دیدن کیف در خواب چه تعبیری دارد؟ | ستاره با تعبیر خواب کیف پول، تعبیر خواب کیف پول پاره، تعبیر خواب کیف پول خالی...

 • تعبیر دیدن کمد در خواب

  تعبیر خواب کمد (گنجه) یوتاب تعبیر خواب کمد ، گنجه، دیدن یا داشتن کمد ، گنجه در اتاق یا محل کار و تعبیر خواب چوب...

 • تعبیر دیدن چروک در خواب چیست؟

  تعبیر خواب چروک شدن پوست تعبیر دیدن لباس چروک در خواب آلامتو تعبیر دیدن چروک در خواب چیست ؟ چین و چروک پوست صورت. اگر در خواب...

 • تعبیر خواب کوتاهی مو

  تعبیر خواب کوتاه کردن موی سر خود و دیگران + مرد و زن در خواب بارونک تعبیر خواب کوتاه کردن مو تعبیر کوتاه کردن موی بلند و کوتاه مرد و...

 • تعبیر دیدن عصبانیت در خواب چیست؟

  تعبیر خواب خشم و عصبانیت: ۶ تعبیر دیدن خشونت و دعوا در خواب مجله اگر بیش از یک بار خواب خشونت ببینید به چه معنی است؟ در این نوشتار...

 • تعبیر خواب گرفتن مال از مرده

  تعبیر خواب چیزی از مرده گرفتن و چیزی دادن به مرده | ستاره با تعبیر خواب چیزی از مرده گرفتن (پول، غذا، آب و) و تعبیر خواب چیزی...

 • تعبیر خواب گچ پا

  تعبیر خواب پا در گچ حکمت ۲۰ تعبیر خواب به روایت امام جعفر صادق دیدن پای در خواب بر هفت وجه است. اول: عیش، دوم: عمر، سوم: سعی...

 • تعبیر خواب نوشادر معنی دیدن نوشادر در خواب چیست؟

  تعبیر خواب نوشادر معنی دیدن نوشادر در خواب چیست؟ https Facebook تعبیر خواب نوشادر معنی دیدن نوشادر در خواب چیست ؟...

 • تعبیر مس در خواب

  تعبیر خواب مس | معنا و تعبیر دیدن مس در خواب از نظر معبران بزرگ تعبیر خواب مس مس از فلزاتی می باشد که به زنگ قرمز مایل به نارنجی می...

 • تعبیر خوابهای مختلف درباره ناپدید شدن و غیب شدن اشخاص یا اشیاء در خواب

  تعبیر خوابهای مختلف درباره ناپدید شدن و غیب شدن اشخاص یا اشیاء در تعبیر خوابهای مختلف درباره ناپدید شدن شما، ناپدید و غیب شدن...

 • تعبیر خواب کلت

  تعبیر خواب اسلحه و سلاح | ستاره با تعبیر خواب اسلحه، تعبیر خواب اسلحه گرم، تعبیر خواب شلیک با تفنگ و تعبیر خواب تیراندازی...

 • دیدن آبنوس در خواب چه تعبیری دارد؟ / تعبیر خواب آبنوس

  دیدن آبنوس در خواب چه تعبیری دارد؟ / تعبیر خواب آبنوس | ساعد نیوز دیدن آبنوس در خواب نشانه چیست؟ تعبیر خواب به فرایند معنادهی به...

 • تعبیر خواب پیشواز + استقبال کردن در خواب چه تعبیری دارد؟

  دیدن پیشواز (استقبال کردن) در خواب چه تعبیری دارد؟/ تعبیر خواب دیدن پیشواز در خواب نشانه چیست؟ تعبیر خواب به فرآیند معنادهی به...

 • تعبیر خواب دیدن کره اسب

  دیدن اسب در خواب چه تعبیری دارد؟ YJC دیدن اسب در خواب چه تعبیری دارد؟ به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه...

داغ ترین اخبار